Aloe Vera Kremi

0

Aloe Vera Kremi

Aloe Vera Bitkisi İçeriği ve Faydaları

İnsanlar yüzyıllardır aloe vera bitkisinin Aloe Vera Bitkisi gücüne tanıklık ediyor. Pekçok kültür tıbbi ve herbalist tarafından antioksidan ve mineral bakımından zengin olduğu için kullanmaktadır. Hatta Kleopatra’nın deri üzerinde yaşlanma lekeleri görünümünü azaltmak için kullandığı söylenmektedir. Günümüzde birçok kadın bu harika bitkiden faydalanmaktadır. Bu mucizevi bitki vücudun heryerinde kullanılabilen şaşırtıcı bir doğal bitkidir.

Eczanelerde en çok satılan ürünlerden bazıları akne önleyici, yaşlanma geciktirici kremlerdir. Aloevera dan elde edilen kremler cildin yaşlanmasını engeller, hücreleri yeniler ve canlandırır. Aloe vera içerisinde bulunan vitamin, mineral ve aminoasitler bu bitkinin güvenilirliğini arttırmakta ve popüler olmasına katkı sağlamaktadır.

Doğal vitamin ve mineraller içeren aloevera bitkisi görünüş itibari ile jelatin ve sümüksü bir yapıdadır. Dış kısmı şeffaf bir görünümdedir, besin açısından zengindir ve gerçekten iyileştirici özellikler taşır. Aloe vera bitki içeren sayısız vitamin ve mineraller, antioksidanlar ve amino asitler vardır.

Aloe vera bitki içeren sayısız vitamin ve mineraller, antioksidanlar ve amino asitler vardır. İçerisinde vitamin A, C, E, B1, B2, B3, B5, B6, B12, kolin ve folik asit. Vitamin A, C, E ve B12 cilt onarım temel vardır ve rehidratasyon.

Bitki, doğal haliyle, ayrıca Giberellin hormonu içeren , cilt ile tanınan yeniden yapılandırma yardımcı olan özellikleri cilt hücre reformasyon ve yedek kapılmış zaman, çevre cilde zararları, yani. kırışıklıklar, koyu işaretleri, lekeleri, çatlaklar ve güneş yanığına karşı iyi gelir. Bu mineraller içinde jel bitkinin de bir büzücü olarak hareket, tıkanmış gözenekler, bakteriyel enfeksiyonlar, kistler ve akneye karşı etkilidir. Sadece yüzünüzü yıkayın ve aloevera jel kremini yüzünüze sürün ve etkilerini görün.

Pekçok kullanım şekli olan aloe vera bitkisinden faydalanmak çok kolay ve zahmetsizdir. Hazır şekilde üretilen ve güvenilir olan ürünleri kullanabilir istediğiniz sağlığa ve vücuda kavuşabilirsiniz, tabi ki bu işlemleri kafamıza göre değil bir bilen veya doktor kontrolü altında kullanmalıyız.

glass-of-aloe-vera-juice-1

Cilt Hastalıkları İçin Aloe Vera Jel

Cilt rahatsızlıkları “malin melanom” gibi ağır cilt kanserleri hariç, ölümcül sonuçlara yol açmayan, fakat hayat kalitesini değerli ölçüde etkileyerek, sıkıntılara yol açan hastalıklardır. Genetik yatkınlığın sayılmazsa, stres, sağlıksız beslenme, hazım problemleri başta de bağırsak mantarları ve kimyasal deva birikimleri sonucunda elde edilen karaciğer bozuklukları, kilo, kirli hava, vitaminler eksiklikleri yahut fazlalıkları, fazla güneş ışınları, mikrobik ve bakteri karşıtı oluşumlar benzeri nedenler direnç sisteminin çökmesine neden olur. Bu çöküş, ilk tesirini tende gösterir. Aslında tenin verdiği bu tepki, bedenin sigortası yahut altta yatan ayrı hastalığın habercisidir. Bu yönüyle bakıldığında, tenin yüzeyinde oluşan hastalıkların çoğunda (mantarlı oluşumlar hariç) bulaşıcılığın söz konusu olmadığı izlenir.

Cilt hastalıkları içerisinde en çok rastlananı, bebeklerde rastlanan “atopik” yani genetik tipi hariç, genel olarak yiyecek, kimyevi, temas, hava, deva, toz ya da hayvan tüylerine karşı bedenin fazla duyarlı olması ile alerji geliştirmesi olarak tanımlanan egzama (dermatit) ile sedef hastalığıdır. Her iki hastalıkta da, tüm rahatsızlıklarda olabildiği gibi bağışıklık (immün) sistemi zayıflığının tesiri büyüktür.

Aloe vera otu, Amerika, Japonya ile Almanya benzeri ülkelerin ilimsel kuruluşlarında incelenmiş, bünyesindeki “polisakkarit zincirleri” özellikle de “acemannan” maddesi yardımıyla, direnç sistemini kuvvetlendiren tıbbi bir bitki olabildiği ispatlanmıştır. Çöl zambağı yahut tıbbi sarısabır adıyla de tanınan bitki türü, Geçmiş zamanlardan beri güneş yanığı dahil her çeşit yanık ile yara iyileşmesinde etkili olan bir cilt iyileştiricidir.

Bir çeşit kaktüs bulunan otun, yapraklarının %99’u sudur. İyileştirici tesir, kalan %1’lik kısımda bulunur. Yapışkan jel kıvamlı bu kısımda, 12 vitaminler, 20 mineraller, 18 aminoasit ile türlü enzimler mevcuttur (160 bileşen). Otun doğruca tüketimi, içindeki aloin ile aloe reçinesi hasebiyle deri tahrişlerine neden olacağı uğruna dikkatli olunmalıdır. Ya da en iyisi, bir Bitki uzmanı gözetiminde tahriş etkisi indirgenip, farklı bütün nitelikleri korunarak oluşturulan Aloe Vera Jel adlı tıbbi ürünü kullanmaktır.

Aloe Vera Jel, dahili tüketildiğinde direnç sistemini güçlendiren, hazım sistemini düzelterek, karaciğerin yenilenmesini destekleyen, tenin kolajen üretimini artırıp, nemlendiren hususi 1 mamuldür. Bu ürünün faydaları, Dünya Sıhhat Örgütü aracılığıyla incelenmiş, “tıbbi ürün” olabildiği kabul edilmiştir.

aloe-vera-leaves

Aloe Vera ve Özellikleri

Aloe vera’nın faydalarından söz etmeye başlamadan evvel, yetiştiriciler aloe vera’yı değişimli olarak kullanıp kafamızı karıştırdıkları için, aloe vera mamullerinin 2 çeşidini tanımlayan farklı terimlerin arasındaki farklılığın ayırımını yapmak faydalı olacaktır.

Aloevera jel bitkinin iç yapraklarının orta kısmından elde edilir böylece tedavi amacıyla yararlanılan türdür. Aloe vera suyu ilaç aloe, yaprağın kabuğunun hemen altında bulunmaktadır ve yaygın bir biçimde laksatif preparatlarda kullanılmaktadır. Üst tarafta da belirtildiği gibi, tedavi edici etkisi bulunan aloe vera jel halinde olandır böylece aloe vera’nın faydalarından bahsederken, aleo vera jelini temel olarak alacağız.

İnsanlık aloevera bitkisini geçmiş zamanlardan bu yana hep yanıkların iyileşmesinde hemde yaraları tedavi etmede kullanmıştır. Acıyı ve şişmeyi azaltmada aktif olup, aynı sürede, cilt ülserleri, mayasıl ile sedef rahatsızlığı gibi deri rahatsızlıklarında bitkisel tedavi olarak kullanılmaktadır.

Sağlık üstündeki başarılı etkilerinin yanı sıra aloe vera güzellik mamullerinde de çok sık yararlanılan bir bitki türü olma özelliğini taşımaktır.

Aloe vera otu deri üstündeki faydaları dolayısıyla güzellik dünyasının olabildiğince ilgisini çekmiş ve bu sebeple aloe vera özütü kullanılarak bir çok güzellik ile bakım ürünü yapılmıştır.

Aloe vera deri bakım mahsülleri, aloevera merhem, aloe vera şampuan etiketini taşıyan yaygın yelpazedeki 1 fazla ürün güzellik dünyasının olmazsa olmazları arasına girmiştir.

Aloe vera bitkisi, vücudumuzun kendisini enfeksiyonlara karşı korumasını sağlayan, anti – viral, anti – fungal ile anti – bakteri karşıtı etmenler içerir. Bunun dışında, içerisindeki acemannan ismi verilen direnç güçlendirici maddesinin pek çok çalışmada, test tüplerinde HIV virüsüne karşı etken olabildiği görüldüğünden, bu bitki türü, aids iyileşmesinde umut vaat etmektedir.

Oral olarak alındığında, aloe vera, hazım sistemini destekler. Mide ülserlerinin, hemoroitlerin, kabızlığın ve bütün bağırsak düzensizliklerinin iyileşmesinde, aids ile huzursuz bağırsak sendromunda (IBS) faydalı olabilir.

Aloe vera tüketim dozu günde bir ya da 2 defa 1 yemek kaşığı alınır.

Daha evvel belirtildiği gibi, aloe vera jel ile aloe vera sıvısı, aynı ürün olmayıp, değişik tedavi nitelikleri bulunur. Laksatif etkisi olduğundan, pek çok bitki bilimcisi aloe suyunun (aloe lateks) kullanımını önermez. Alovera suyu da aloe olarak adlandırıldığından hemde bazı durumlarda jel de su ile karıştırılıp aloe suyu olarak piyasaya sürüldüğünden, bu 2 ürünü karıştırmak çok basittir.

4ew1xye

Bitkisel Tedavide Aloe Vera Kullanımı

Ana yurdu Güney Afrika ile Yemen olan tıbbi sarısabır (aloe vera) otu, günümüzde yeryüzünde ve Türkiye’de (Güney ile Güneydoğu Bölgeleri’nde yabani olarak) sıcak hemde tropik iklimli alanlarda yetişmektedir. Süs otu olarak kültürü yapılır. 250 çeşidi olan otun, tedavi gayesiyle kullanımı yapılabilen bir kaç türü bulunmaktadır. Tohumla çoğaltılması zordur. Bu sebeple aloe vera üreticiliği körpe yaprak sürgünlerini farklı yere ekmek “çelikleme” yöntemiyle yapılır. Kimyevi gübre ile ilaç kullanılmayan “organik tarım metotları” temel alınır. Güney Amerika, Meksika ile Hint Adaları’nda ticari nedenle ekilen ve yüzlerce dönümü bulan aloevera tarlaları bulunmaktadır. Bitkisel tedavi alanındaki başarısı ile tıbbi tedavi edici nitelikleri, bitki çeşiti ekim alanlarının her geçen sene artmasına sebep olmaktadır.

Kanser urlarının büyümesini durdurur.
Yüksek kolesterolü azaltır.
Kanın akışını artırır böylece bu sayede kalp damar rahatsızlıkları tehlikesini azaltır.
Kanın oksijen miktarını artırır.
İltihap oluşumunu sakinleştirir hemde artrit ağrısını azaltır.
Bedeni oksitlendirici stresten korur.
Böbrek taşlarını engeller böylece bünyeyi kahve ile çaydaki oksalatlardan korur.
Bünyeyi alkalileştirir, fazla asitli yeme alışkanlıklarını dengeler.
Ülser, İBS, Crohn rahatsızlığı ile öteki hazım bozukluklarını tedavi eder.
Yüksek tansiyonu, semptomları dindirerek değil nedenini tedavi ederek azaltır.
Bedeni mineraller, vitaminler, enzimler ile glikobesinlerle besler.
Fiziksel yanıklar ile radyasyon yanıklarında tedaviyi hızlandırır.
Pek Çok ilkyardım mamulünün yerine geçebilir, bandajlar ile antibakteriyel spreylerden daha yararlıdır.
Kolon kanserini durdurur, bağırsakları tedavi eder, hazım yolunu kayganlaştırır.
Kabızlığı sonlandırır.
Şeker hastalığına sahip kişilerde kan şekerini sabitler böylece trigliseriti azaltır.
Kandida mantarları enfeksiyonlarını engeller hemde tedavi eder.
Böbrekleri hastalıktan korur.
Elektrolit dengesini sağlamak bakımından naturel bir enerji içeceğidir, ticari enerji içeceklerinden daha iyi çalışır.
Kalp damar performansını ve fiziksel direnci artırır.
Yaraların ile fiziksel halsizliğin tedavi olmasını hızlandırır.
Cildi nemlendirir, tenin tedavi olmasını hızlandırır.

Satın Almak İçin Hemen Tıkla : Aloe Vera Kremi

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın