Anti Akne Kremi Nedir

0

Anti akne kremi yüzdeki sivilceleri, siyah noktaları geçirme özelliğine sahip bir kremdir. Anti akne kremi cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Yağlı cilde uygulandığı zaman cildi fazla yağdan arındırır deriye nüfus ederek yüzde sivilce oluşumunu da engeller nitelikte bir kremdir. Anti akne kremi her yaştan insanın gönül rahatlığıyla kullanabileceği doğal içerikli ve vitamin bakımından oldukça zengin bir üründür.

Akneler, cildin yağ bezlerinin bir hastalığıdır. Yağ bezlerinin cilde açılan kanalları tıkandığında akneler meydana gelir. Yağ bezleri, sebum adlı bir madde salgılarlar. Ergenlik döneminde sebum salgısı artar ve ciltteki gözenekleri tıkar. Bu dönemde ölü deri hücreleri yüz, omuz, sırt ve göğüsteki gözeneklerinin tıkanmasına neden olur.

Sandal ağacı cildinizdeki lekeleri azaltarak cildinizi temiz ve berrak gösterir. Sandal ağacı macunu gül suyuyla karıştırılarak cilde tatbik edilir. Sivilce, çıban, akneyi yatıştırır.

• Aloe vera sivilce izlerini hafifletmek için tercih edilebilecek doğal bir seçenektir Aloe Veranın terkibinde, anti iltihapsal etken maddelerin dışında, bağışıklığı destekleyici ögeler de bulunduğundan akne lekeleri ve izlerinde de yararlı olabilir.

• Buz kompresi akne tedavisindeki en kolay ve basit yollardan biridir. Acil sonuçlarla karşılaşmasanız da, sürekli uygulama etkili sonuçlar doğurur. Hergün akne izlerinin üzerine 10-15 dakika buz kompresi uygulayın.

• Şeker kamışında bulunan doğal bir asit olan Glikolik asitin cilde uygulanması ölü deri hücrelerinin giderilmesine yardımcı olur. Glikolik bileşik içeren ürünler tıkalı gözenekleri açmaya, yağ salgısını düzenlemeye yardımcı olur.

• Glikolik asit uygulanırken güneş koruyucu kullanılması gerekir. Yüze uygulanmadan önce cildin küçük bir bölümü üzerinde test edilmeli, eğer tahriş veya kızarıklık meydana gelirse kullanılmamalıdır.

• Yeşil çaydaki polifenoller serbest radikallere karşı savaşarak cildin korunmasına yardımcı olur. Yeşil çay içerikli kremler akne sorunlarını hafifletebilir.

• Omega 6’nın iltihablanmayı artırıcı etkisi olurken omega 3 ‘ün ise iltihabı azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden omega 3 ile 0mega 6 arasındaki oranın dengelenmesiyle aknenin oluşumunun önlenmesine katkıda bulunulabileceği düşünülmektedir.

• Aknesi olan kişilerde çinko oranının yetersiz olduğu görülmektedir. Yaklaşık 3 ay boyunca çinko alımının aknesi olan kişilerin 3/4 de belirgin faydalar sağladığı görülmüştür. Harici ya da ağızdan alınan çinko, yağ bezlerinin aşırı oranda sebum salgılanmasını engeller.
Cildi yenileyici özelliği vardır. Anti akne kremiyle sağlıklı ve duru bir cilde kavuşmak mümkündür. Krem düzenli olarak kullanıldığı takdirde etkili sonuç alınacaktır. Kullanım şekli; cilt bol duru suyla yıkandıktan sonra temiz cilde sabah akşam olmak üzere masaj yapılarak uygulanır.

Anti Akne Kremi Nedir

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın