Yağlarınızı Yakmanıza Yardımcı Yağlar

0

Fazla kilolara neden olan yağlardan bitkisel ve tamamen doğal olan yöntemlerle zayıflamak mümkün olduğunu söylesek. Bunun için aşağıdaki yazımızda ayrıntıları okuyarak netice alabilirsiniz.

Birçok insan fazla kilolarından şikayet etmektedir. Yaz ayların gelmesiyle fazla kilolardan kurtulmak isteyenler genellikle salata yiyerek ve aynı zamanda çeşitli yöntemler kullanarak isteklerine ulaşmaya çalışıyorlar. İşte bu durumda sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bitkisel ve tamamen doğal olan yağlardan yararlanmanızı öneriyoruz.

Bu yağları genel olarak banyodan sonra masaj yaparak uyguladığınızda yağ yakımını ciddi oranda hızlandırmaktadır. Bitkisel olan bu yağlar sayesinde vücuttaki zehirli atıkların atılması, stresi ve anksiyeteyi azaltmak için birebir diyebiliriz..İşte sizlere bitkisel yağlar;

Nane Yağı : Nane yağının yağ yakmada en etkili bitkisel yağlardan biridir. Özellikle banyodan sonra bitkisel yağ arıyorsanız nane yağı kesinlikle çok iyi bir tercih olacaktır. Eğer düzenli olarak nane yağı ile cildinize hafif hafif masaj yaparsanız göreceksiniz zamanla güzel neticeler verdiğini. Buna karşılık nane yağını tüketmek için ise bir bardak suya birkaç damla damlatın ve bu şekilde tüketin. Böylelikle hem yağ yakımı başlayacak hem de sindirim sisteminin çalışması düzenlenecektir. Bununla birlikte sindirim sisteminizdeki zararlı toksinler çok hızlı bir şekilde vücudunuzdan atabileceksiniz.

naneyagi-aktardiyari

Biberiye Yağı : Eğer vücudunuzdaki fazla yağlanmaya bir çare arıyorsanız biberiye yağını denemeyi ihmal etmeyin. Özellikle bu muhteşem bitkisel yağ bel ve basen bölgesinde bulunan yağların eritilebilmesi için etkili oluyor. Biberiye yağını bu noktada yağlanma olan bölgeye masaj yaparak kullanmanız gerekiyor. Ama eğer biberiye yağını tüketmek isterseniz bir bardak kadar suyun içine birkaç damla damlatarak da içebilirsiniz. Biberiye yağı gerçekten çok güçlü bir yağ. Bu şekilde hem sindirim sisteminiz gelişecek, hem dolaşım sisteminiz korunacak hem de kendinizi kalp hastalıklarına ve damar hastalıklarına karşı çok daha korumalı hissedeceksiniz. Aynı zamanda biberiye yağı güçlü bir idrar söktürücüdür.

biberiyeyagi-aktardiyari

Defne Yağı : Defne yağının içinde bol miktarda antioksidan bulunduğundan vücutta bulunan serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra detoks özelliği sağladığını da söyleyebiliriz. Defne yağı sayesinde sindirim sistemi de çok hızlı bir şekilde gelişir ve yağ yakımı gerçekleşebilir. Ayrıca solunum yolu sorunlarınız bulunuyorsa yine defne yağı kullanabilirsiniz.

defneyagi-aktardiyari

Greyfurt Yağı : Greyfurt sadece kış aylarında tüketilen bir narenciye olarak aklınıza gelmesin. Mutlaka meyve olarak tüketilmesi gerekir diye biliyoruz. Fakat greyfurt yağı da tam anlamıyla detoks etkisi gösteren bir bitkisel yağdır. Bu sayede vücuttaki toksinler kolay bir şekilde dışarı atılmasına yardımcı oluyor. Greyfurt yağı iyi bir idrar söktürücü ve vücuttaki mikroplar da yok edilebiliyor. Hatta biz greyfurt yağı ile her gün vücudunuza masaj yapmanızı da öneririz.

greyfurtyagi-aktardiyari

Ardıç Yağı : Ardıç yağı bilindiği üzere en genel özelliği sindirim sisteminin iyi bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu konuda içinde oldukça fazla antioksidan bulundurmasının avantajı çok fazladır. Böylece ardıç yağı ile hem bağırsaklardaki hem de midedeki toksinler ortadan kalkıyor. Aynı şekilde ardıç yağını idrar söktürücü olarak da kullanabilirsiniz. Ardıç yağı ile ağrılar da hafifleyebilirken aynı zamanda vücutta aşırı miktarda bulunan sodyum da atılabiliyor. Ardıç yağını tüketmenin dışında vücudunuza sürerek masaj yapmanızı da tavsiye ederiz.

ardicyagi-aktardiyari

Mandalina Yağı : Mandalina bildiğiniz gibi C vitamini bakımından çok zengin bir meyve olduğu için genel anlamı ile sağlığımız açısından çok yararlıdır. Tabii yağı da öyle. Mandalina yağının tam anlamıyla yağ yakıcı özelliği bulunur. Bunun yanı sıra metabolizmanızın hızlanmasına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sinir sistemi sorunlarında da bir hayli iyidir. Yani sizi rahatlatıp sakinleştiren bir yağ olur tam olarak mandalina yağı. En etkili aromaterapik yağlardan bir tanesi olarak gösterilen mandalina yağı kan dolaşımını düzenlediği gibi kanı arındırır ve karaciğerin çalışma fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur.

mandalinayagi-aktardiyari

Limon Yağı : Limon da yağ yakımını hızlandırıcı yağlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Özellikle vücuttan toksinlerin atılmasına büyük katkıları bulunmaktadır. Tahmin edersiniz ki limon yağının kokusu da çok taze ve freshtir. Bu özelliği ile sakinleştirici ve ferahlatıcı bir niteliğe de sahiptir. Hatta bazı uzmanlar tarafından limon yağının kansere karşı koruma sağladığı da söylenmektedir. Eğer solunum yolları ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız yine mutlaka limon yağını denemelisiniz. İlave olarak detoks amaçlı da düzenli bir şekilde limon yağının kullanılmasının faydası var. Eğer çok stresli bir hayatınız varsa ve bu sizi çok rahatsız ediyorsanız limon yağı asabiyeti ve stresi de alır.

limonyagi-aktardiyari

Yukarıda sıraladığımız tüm yağlar vücudunuz için detoks etkisi yaratma özelliği olan yağlardır. Her biri hem metabolizmanızı hızlandırır hem de kilo vermenize yardımcı olur. Ancak bazı yağlar bazı bünyelerde alerjiye neden olabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir alerjiniz var ise bu yağları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Bitkisel Yağ Satın Al

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın